Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Podroby

Podroby

Zanim przystąpisz do przygotowywania dań z podrobów, warto zapoznać się ze stopniem ich przydatności kulinarnej. Nie wszystkie bowiem mięsne elementy w równej mierze nadają się czy też są uznawane...

Czytaj więcej
Podroby
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Zanim przystąpisz do przygotowywania dań z podrobów, warto zapoznać się ze stopniem ich przydatności kulinarnej. Nie wszystkie bowiem mięsne elementy w równej mierze nadają się czy też są uznawane za równie smaczne i wdzięczne w kuchni.

Podział podrobów – które są najlepsze?

Grupa podrobów dzieli się na cztery klasy – klasa IV to podroby najmniej wartościowe – głowy, ogony, wymiona czy też nogi. Klasę III podrobów reprezentują nieco bardziej wyrafinowane- flaki, żołądki, płuca i śledziony. Klasę wyżej stanowią serca, ozory i nerki, zaś I klasa podrobów – ta najlepsza – to mózg i wątroba. Jakie więc przepisy na podroby wymienione wśród tych klas warto znać? Warto dodać, że podroby (drobiowe, wieprzowe, wołowe – w zasadzie wszystkie) to bardzo dobre źródło żelaza, witaminy A, zawierają tez witaminę D, cynk, miedź, witaminę B12.

Podroby drobiowe czy może wieprzowe?

Wśród przepisów na podroby od Akademii Smaku znajdziesz to, co lubisz. Jeśli podroby drobiowe są Twoimi ulubionymi, koniecznie spróbuj pasztetów – z indyka lub z kurczaka. Kolejnym klasykiem wśród podrobów jest przepis na wątróbkę z jabłkiem. Jeśli wolisz ją w bardziej wyrafinowanym towarzystwie, to może skusisz się na drobiową wątróbkę w sosie balsamicznym na malinowo? Polecamy też gulasz z podrobów z pieczarkowym akcentem. I oczywiście tradycyjne flaki – koniecznie spróbuj ich domowego wykonania!