Soki owocowe

Soki owocowe

 

Na półkach sklepowych można znaleźć mnóstwo produktów, które z sokami mają niewiele wspólnego. Najlepiej więc stworzyć własny domowy sok z owoców, który będzie w pełni naturalny i bez dodatków. Tylko jak go zrobić? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Soki owocowe – właściwości zdrowotne

Soki owocowe są źródłem witaminy C, która ma korzystny wpływ na układ odpornościowy. Dodatkowo są bogate w polifenole i karotenoidy, które zmniejszają ryzyko nowotworów i mają pozytywny wpływ na skórę poprzez stymulowanie produkcji kolagenu zapobiegającemu jej starzeniu się. Co więcej, picie soków owocowych obniża ciśnienie krwi i opóźnia proces starzenia się mózgu.

Jak zrobić sok z owoców?

Wiadomo, że najzdrowsze soki to te świeżo wyciskane. Ich wykonanie nie jest trudne i można je łatwo zrobić w domowym zaciszu. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w wyciskarkę oraz świeże owoce, np. jabłka, gruszki, cytryny, pomarańcze, grejpfruty lub ananasy – w zależności od sezonu. Co warto zapamiętać, już jedna porcja takiego soku może zastąpić dwie lub trzy porcje dziennego zapotrzebowania na owoce.